Wybierz ligę

Aktualności

14 PAź 2018

Finał jakiego jeszcze nie bylo!

W środę 17 października odbędzie się finałowe starcie w ramach rozgrywek Pucharu Szóstek Olimp Trofea Sportowe - lokalnej eliminacji na turniej finałowy Pucharu Polski 2019.

W tegorocznym finale spotkają się drużyny, które przed startem sezonu za pewne nie były typowane do udziału w tym meczu. Oba zespoły udowodniły jednak, że sportowa walka na boisku i ambitna postawa dają efekt. Przed nami starcie drużyn, dla których zwycięstwo w pucharze będzie największym sukcesem w historii a jednocześnie stanie się przepustką na ogólnopolski turniej finałowy.

Fabryka Formy i Siekiera Felin to zespoły, które po raz pierwszy dostąpią zaszczytu udziału w ścisłym finale rozgrywek. Ich droga do tego meczu nie była łatwa. Oba zespoły najpierw musiały przebrnąć fazę grupową a potem orgać jeszcze dwóch rywali w fazie pucharowej.

Fabryka Formy zaczęła zmagania w pucharze od grupy 4 gdzie mierzyła się z LKMP Zon Admina i Zbieraniną. Dwa remisy (4:4 i 2:2) z LKMP oraz dwie zdecydowane wygrane nad Zbieraniną (5:0 i 3:0). Te wyniki dały awans do 1/4 finały gdzie drużyna Andrzeja Czplińskiego mierzyła się z Amator Team. W pierwszym meczu padł bezbramkowy remis zaś w rewanżu Fabryka była już zdecydowanie lepsza i wygrała 6:1. W końcu przyszedł czas na półfinał i starcie z obrońcami tytułu i zdobywacami Pucharu Polski 2018 RKS Perłą. Najważniejszy okazał się pierwszy mecz, gdzie Fabryka zagrała jeden z najlepszych meczów w swojej historii i ograła rywali 5:2. W rewanżu wystarczyło zachować koncentracje i nie pozwolić Perle na zbyt wiele. To udało się i dzieki remisowi 2:2 Fabryka po raz pierwszy w histori zagra w finale rozgrywek.

Siekiera Felin trafiła do trudnej grupy 5 gdzie rywalami byli Lubnar Lublin - mistrz  Lublina 2017 oraz East Side. Dzieki świetnej postawie w grupie i 4 zwycięstwom odpowiednio 4:0 i 8:0 nad East Side oraz 3:1 i 3:0 nad Lubnarem drużyna Mateusza Gnypa bez kłopotu wyszła z grupy do 1/4. Tam ich rywalem była silna ekipa Bombardino 716. Drużyna Siekiery toczyła z nią wyrównane mecze. Wyjazdowy mecz przegrała 5:3 i w rewanżu potrzebowała odrobić straty i wygrać przynajmniej 2:0. W rewanżu udało się wygrać właśnie 2:0 i dzięki trzem bramkom w pierwszym meczu to Siekiera była w półfinale. Tam czekała już ekipa Stenmaru. Oba mecze półfinałowe przebiegały pod dyktando drużyny Siekiery. Wygrane 2:0 i 4:0 pokazały kto był w tej rywalizacji lepszy i kto zagra w wielkim finale.

WAŻNE POSTACIE OBU DRUŻYN

W ekipie Fabryki Formy istotną rolę w awansie odegrali: Paweł Myśliwiecki, Tomasz Świstak i Krzystof Żukowski. Ta trójka to zdecydowanie osią napędową pozwalającą na możliwość osiągania dobrych wyników.

W drużynie Siekiery Felin nie do powstrzymania w ataku był Mateusz Gorgol a linią defensywy dobrze kierował Łukasz Siennicki. Wspierani przez resztę kolegów potrafili dać drużynie dużo jakości.

STUDIO I TRANSMISJA LIVE

W środę od 19:00 zapraszamy na studio live gdzie przeanalizujemy obu rywali i przytoczymy kilka ciekawostek.

Od 20:00 zapraszamy na transmisję LIVE meczu

Wszystko to na naszym kanale Facebook - @oakplublin

 

 

Ostatnie wiadomości

Partnerzy

Patronat medialny

Wybierz województwo i miasto