Wybierz ligę

Aktualności

14 LIS 2018

Sezon zimowy czas zacząć!

Przed nami ekscytujący sezon. Rozgrywki Stowarzyszenia OAKP wchodzą na nową drogę rozwoju piłki nożnej. Tym razem zagramy także pod balonem. Liga zlokalizowana będzie na obiektach Akademii Sportu w Lublinie przy ulicy Zemborzyckiej (https://pl-pl.facebook.com/akademiasportulublin/). Zmagania w premierowym sezonie rozpocznie 8 drużyn. Wśród zespołów uczestniczących nie zabraknie znanych z Orlikowych zmagań zespołów takich jak: Zamkowo, Antique czy Turcja. Będą także nowe drużyny, które po raz pierwszy  zagrają pod banderą OAKP: MCK Św. Michał, TDZ ekipa czy też Nafukańce. Poza tym w stawce ligowych drużyn zagrają jeszcze Deportivo i Bombardino 716. Zapowiada się więc ciekawy sezon. Pod koniec stycznia poznamy pierwszego mistrza rozgrywek.  Ligowe zmagania będą rozgrywane w czwartki w godzinach 19:30-21:30. Zespoły będą mierzyć się w dwóch fazach. Pierwsza z nich zasadnicza, w której w trakcie 7 kolejek wszystkie drużyny zagrają ze sobą po jednym meczu. W drugiej fazie – Finałowej zespoły podzielone będą na dwie grupy (mistrzowska i spadkowa), gdzie rozegrają po jednym spotkaniu z drużynami z miejsc 1-4 lub 5-8 po fazie zasadniczej. Po rozegraniu 10 spotkań poznamy 3 najlepsze zespoły w lidze.

W Lidze pod Balonem istotną różnicą w grze będzie zakaz wykonywania wślizgów, auty wykonywania na zasadach futsalu czy 5 minutowa gra w osłabieniu w przypadku otrzymania czerwonej kartki.  To wszystko ma sprawić, że rozgrywki Pod Balonem będą ciekawą alternatywą dla zespołów które nie koniecznie będą chętne do gry w lidze halowej.

Lubelska Liga Futsalu zainauguruje sezon 2018/19 już 18 listopada. Tak jak w poprzednim sezonie na parkiecie Hali Politechniki Lubelskiej pojawi się 12 ekip. W tym sezonie w lidze będą dwie klasy rozgrywkowe. Ma to na celu podniesienie atrakcyjności ligi i dostosowanie schematu organizacyjnego do potencjału i oczekiwań drużyn. W każdej z lig zespoły zagrają 10 kolejek w systemie mecz i rewanż. Ponadto każda z drużyn będzie grać  w Pucharze Ligi. W ramach tych rozgrywek pierwsze cztery zespoły z poprzedniego sezonu będą rozstawione w ćwierćfinałach zaś pozostała ósemka zagra o prawo gry w tej fazie w I Rundzie pucharu. W 1 lidze każdy zespół  grać będzie 2x12 minut, w 2 lidze 2x10 minut. Wszystko to w ramach efektywnego czasu gry i pełnego Futsalu.

Nagrodą główną za mistrzostwo 1 Ligi będzie udział w eliminacjach do Pucharu Polski w Futsalu w sezonie2019/20.

W obu rozgrywkach nie zabraknie konkursów i ciekawych akcji wokół ligi. Ponadto czekają nas skróty meczów, magazyn ligowy oraz transmisje live z meczów.

To wszystko już od 15 listopada. Zapraszamy do udziału i kibicowania.

Poniżej prezentujemy istotne modyfikacje przepisów gry w ramach obu rozgrywek. Uczestników prosimy o zapoznanie się z tymi dokumentami.

 Modyfikacje przepisów gry

Ostatnie wiadomości

Partnerzy

Patronat medialny

Wybierz województwo i miasto