Ligowa karuzela jedzie dalej

8 Seria gier już za nami. W Lubelskiej extralidze nie brakowało emocji bramek i kontorwersji. Kto może zaliczyć ten weekend do udanych?

EXTRALIGA

716 Fabryka Pizzy- FC Kośminek
Obie drużyny kazały czekać na pierwszą bramkę do 27 minuty do tego momentu mieliśmy typowe piłkarskie szachy. Gdy na 1:0 trafił Piotr Flis mecz się otworzył. Drużyna Fabryki Pizzy ruszyła do ataku i w 33 minucie doprowadziła do wyrównania a bardzo ładnym strzałem popisał się Mateusz Szafrański. Ekipa Leszka Kwiatkowskiego chciała pójść za ciosem ale nadziała się na kontrę Kośminka, którą wykończył Marcin Goc. „716” miało jeszcze szansę w ostatnich minutach ale nie udało się już trafić do bramki.
Wynik 1:2

TUZ Ubezpieczenia - Elmar
Drużyna "Ubezpieczycieli" w tym meczu się nie popisała. Do 36 minuty ekipa TUZu dość nieoczekiwanie przegrywała z Elmarem prezentując się może nie gorzej od rywala, ale mało konkretnie w akcjach ofensywnych. We wspomnianej już minucie zawodnikom puściły nerwy. Sfrustrowani na pracę arbitra nie oszczędzali w słowa i gesty a tego typu przejawy braku szacunku kończą się zawsze tak samo. Sędzia zakończył zawody przed czasem z powodu zdekompletowania aktualnych brązowych medalistów ligi, którym tego typu zachowania nie przystają.
Wynik 0:3 wo.

RKS Perła - Syrius
Drużyna "Piwoszy" jest ostatnio w niezłej dyspozycji. Tym razem przekonała się o tym ekipa Syriusa. Do póki starczyło sił a więc głównie w pierwszej połowie ekipa pod dowództwem Pawła Rzepeckiego dzielnie się trzymała a nawet przez moment prowadziła. Druga połowa to już dominacja Perły, która wygrała wysoko a mogła wyżej jednak po ra kolejny dobrymi interwencjami swój zespół ratował golkiper Syriusa.
Wynik 6:1

Klima-Soft - FC Dziewiątka
Sporo potu wylali zawodnicy Piotra Szyszkowskiego i Patryka Bamburskiego aby uporać się z drużyną Dziewiątki. Klima już po pierwszej akcji meczu przegrywała 0:1 a gola strzelił Maciej Grzesiński trafiając po strzale głową. Ekipa aktualnych obrońców tytułu jednak szybko odpowiedziała i już w 3 minucie po precyzyjnym strzale Adama Kramarza było 1:1. Jeszcze przed przerwą najstarszy w ekipie Wojciech Paszczuk uderzył z tak zwanego dużego palca i pokonał Michała Gdulewicza. W drugiej połowie Klima nastawiła się na kontry zaś Dziewiątka zagrała bardzo dobrze. Gdyby w 35 minucie do bramki a nie w słupek trafił Paweł Kośka mógłby być remis. Już po chwili Klima skontrowała i gola na 3:1 zdobył przypominając o sobie Piotr Skiba.
Wynik 1:3

Kozaki w Kaloszach - FC Sąsiedzi
Drużyna Sąsiadów w ostatnich kolejkach pokazuje, że nie można jej lekceważyć. Zespół Przemysława Halicza w tym spotkaniu potrafił odwrócić losy meczu. Pierwsza połowa nie porwała tłumów a Kozaki choć nie grali świetnie to uzyskali prowadzenie 1:0 po bramce Łukasza Raczkowskiego. W drugiej części meczu Sąsiedzi zaatakowali i wykorzystali słabszy dzień drużyny Marcina Kosińskiego. Najpierw do wyrównania doprowadził Dawid Polesiak zaś pomiędzy 27 a 31 minutą ekipa FCS rozstrzygnęła losy meczów wykorzystując błędy przeciwnika. W końcówce meczu nerwy poniosły Przemysława Mącika i Damiana Lutka w efekcie czego oba zespoły zawody kończyły w liczebnym osłabieniu.
Wynik 1:4

OZB Tatary - Amator Team
Trudno wygrać mecz gdy przystępuje się do niego w mocno rezerwowym składzie i w dodatku z kontuzjowanym zawodnikiem. Tak wyglądała postawa OZB w tych zawodach. Amator nie należy do drużyn, które nie potrafią tego wykorzystać i z zimną krwią obnażył braki w składzie OZB. Drużyna Łukasza Smolińskiego nie traci więc dystansu do Klimy i Perły i dzielnie trzyma się na medalowej pozycji.
Wynik 1:11

Turcja - Stenmar Lublin
Drużyna Marcina Kępki wraca na właściwe tory. W meczu z Turcją szczególnie w drugiej części gry zespół Stenmar potrafił wykorzystać słabości ekipy Mariusza Citkowskiego i zdobył kolejne trzy oczka. Ekipa Turcji nie miała w tym meczu argumentów ofensywnych zaś na dzielną walkę w defensywie zabrakło sił. W dodatku zestawienie personalne było dalekie od ideału. To skrzętnie wykorzystała drużyna Stenmaru i zanotowała drugi komplet punktów z rzędu.
Wynik 1:4

2.EXTRALIGA

Atletico Lublin- Malagenia II
Drużyna Mateusza Kaliniaka jest w poważnym kryzysie. W meczu z Malageniąą znów brakowało wiele elementów aby pomyśleć o dobrej grze. Co prawda za sprawą nieźle grającego w tym meczu Mariusz Wójcika Atletico objęło prowadzenie to potem strzelała już tylko Malagenia. Drużna Pawła Kępki nie miała kłopotu z wypunktowaniem rywala i przerwała swoją słabszą serie. Bramki Michała Wójtowicza i jego kolegów zapewniły spokojne i niezagrożone zwycięstwo.
Wynik 1:8

LKMP Zon Admina - PSCD
Drużyna Tomasza Maciąga to chyba najbardziej "szczęśliwy" zespół w lidze. Drugi darmowy komplet punktów, tym razem od PSCD, które nie zebrało składu spowodował, że ekipa Beniaminka jest tuż za podium ligi.
Wynik 3:0 wo.

Pan Waldek - KS Ruta
Najsłabszy mecz ekipy Michała Ungerta w lidze przypadł akurat na starcie z młodą drużyną Krzysztofa Grabowskiego. Ekipa Ruty wykorzystała niemal każdy błąd i brak zmian w ekipie Pana Waldka i zdecydowanie wygrała prezentując się dużo lepiej. Jedyny minus tego meczu dla Ruty to trzecia żółta kartka dla Patryka Paklepy, która eliminuje go z następnego meczu.
Wynik 0:8

MatBud - OAKP Lublin
Spotkanie obu ekip miało nietypowy przebieg. Pierwsza część to zdecydowanie lepsza gra "budowlanych", którzy grali dobrze w defensywie i dzielnie kontrowali. Te ataki były skuteczne i zespół Michała Zdybela prowadził 2:0. W drugiej połowie to OAKP zaatakowało i doprowadziło do remisu a nawet prowadziło 3:2. Matbud wyrównał jednak tuż przed ostatnim gwizdkiem i mecz zakończył się sprawiedliwym remisem.
Wynik 3:3

SCRAP - Sezonowcy
Obie drużyny włożyły dużo wysiłku w ten mecz. SCRAP jak to ma w zwyczaju zaczął fatalnie od stanu 0:2 już po 3 minutach i właściwie od tego momentu a dobitnie już w drugiej połowie zaczęła się pogoń za wynikiem. Kolejny raz z dobrej strony pokazał się Kamil Szymuś, który zdobył 4 gole. Sezonowcy w drugiej części meczu opadli nieco z sił i nie udało im się dociągnąć dobrego rezultatu do końca. Gola dającego komplet punktów po efektownym strzelę piętą zdobył Marcin Gorczyca i dał swojemu zespołowi cenna wygraną.
Wynik 6:5

Pretendenci - WNWA United
Drużyna Łukasza Miącza nie zmęczyła się zbytnio w tym meczu. Spora w tym zasługa słabej postawy "zjednoczonych", którzy przeszli nieco obok tego spotkania. Pretendenci to wykorzystali i odnieśli łatwe zwycięstwo, które daje im pozycje wicelidera tabeli.
Wynik 8:1

Undefined Team - Hello Sushi
Ekipa Adriana Dudka nie zebrała się i musiała poddać mecz. Hello tym razem z darmowymi punktami.

3. Extraliga

Twarda Ekipa - Profi Credit
W zaległym meczu z 3 kolejki obie drużyny nie miały wakacyjnej formy. Choć Profi przez pierwsze minuty grało w liczebnym osłabieniu to w pierwszej połowie dzielnie walczyło z "Twardzielami". Tuż na początku drugiej części gry gdy rzut karny na gola zamienił Michał Wasil to drużyna Grzegorza Kukuryka objęła prowadzenie. Wszystko zmieniło się w 19 minucie gdy Mateusz Dardziński faulował Marka Tyszkiewicza a sędzia zawodów ukarał faulującego czerwoną kartką. W ostatnich minutach drużyna Jacka Bamburskiego wykorzystała liczebną przewagę i wygrała mecz.
Wynik 5:3

Szerszeń Team - MK Company
Choć tym razem MK na mecz przybyło nawet ze zmiennikami to niewiele dało to w konfrontacji z silną ekipą Szerszeni. Drużyna grająca w czerwonych strojach nie dala najmniejszych szans jeszcze mało doświadczonym zawodnikom MK i wypunktowała rywala. Ta wygrana i przełożony mecz LTS daję na tą chwilę drużynie Zbigniewa Łubka fotel Lidera 3. ligi
Wynik 8:2

Huragan Trynitar - KP Wicher
W tym "powietrznym" pojedynku górą większe doświadczenie. Drużyna Kamila Adryjanka choć może nie w najsilniejszym składzie to jednak skuteczna w ataku i pewna w obronie. Ekipa Huragana obudziła się dopiero w 15 minucie gdy przegrywała już 2:0, ale było już za późno na odrobienie strat. Dwa gole Michała Ciosa oraz trafnie głową Dariusza Jankowskiego dały wygraną. Huragan po tej porażce spadł na 5 lokatę zaś Wicher traci tylko 3 oczka do aktualnego lidera tabeli.
Wynik 1:3

Twarda Ekipa - Impact Tatary Team
W tym meczu idealnie zadziałało połączenie młodości i doświadczenia. Piłki dogrywał wytrawny lis środka pola Jacek Bamburski zaś pewnym egzekutorem był w tym meczu młody Patryk Gąsior. Ta mieszanka podziałała wybuchowo na defensywę Impactu, która mogła tylko oglądać finezyjne akcje rywali. Zespół Kamila Grudnia miał w drugiej części okazje na choćby jednego gola. Zabrakło jednak zimnej krwi i koncentracji. Twarda Ekipa pokazała kolektyw i po tym bardzo udanym weekendzie jest już na trzecim miejscu w tabeli.