14 MAR 2019

SuperLubnar!

Drużyna Lubnar Lublin zdobyła Superpuchar OAKP ze sezon 2019. W meczu otwierającym sezon zespół Adam Tuziemskiego zwyciężył drużynę Fabryka Formy 4:3 (3:0). Spotkanie miało dramatyczny przebieg. Po pierwszej cześci nic nie zapowiadało wielkich emocji. Lubnar kontrolował grę i prowadził pewnie 3:0 po bramkach Piotra Barana, Krzysztofa Wierzchowskiego i Krzysztofa Żarnowskiego.

Druga cześc gry to zupełna odmiana gry Fabryki Formy, która od początku rzuciła się do odrabiania start. Gdy Lubnar cofnał się do głębokiej defensywy gra tego zespołu załamała się i to własnie wykorzystali rywale. Bramki Pawła Myśliwieckiego i Dawida Skoczylasa spowodowały że na dwie minuty przed koncem mieliśmy remis po 3.

W końcówce nie obyło się bez emocji, kontrowersji i kartek.  Mieliśmy także przerwę ze względu na uraz jednego z graczy Lubnaru. Sędzia przedłużył czas meczu i własnie w tym okresie decydujący cios padł ze strony Lubnar Lublin. W drugiej minucie doliczonego czasu gry Piotr Baran zapewnił triumf swojej drużynie.

Pierwsze trofeum tego sezonu trafia zatem  w rece aktuyalnych mistrzów ligi.

Lublnar Lublin - Fabryka Formy 4:3 (3:0)

Piotr Baran 9'36+2', Krzysztof Wierzchowski 12' Krzysztof Żarnowski 16' ---- Paweł Myśliwiecki 22'31' Dawid Skoczylas 27'

Żółte Kartki: Paweł Bielak, Kamil Szymuś ---- Dawid Skoczylas, Mateusz Gorgol

Składy:

Lubnar: Kostrzewa - Bielak, Szymuś, Wierzchowski, Żarnowski, Piotr Baran, Trzeciak, Wójtowicz, Gorczyca

Fabryka: Jakub Baran - Wawrzyńczuk, Mazur, Bednarczuk, Wolak, Gorgol, Skoczylas, Myśliwiecki, Rożek, Smoliński