Wybierz ligę

Aktualności

14 MAR 2019

Warto wiedzieć przed starem sezonu...!

 

Już w piątek 15 marca rozpoczniemy zmagania w dziewiątym sezonie rozgrywek orlikowych pod banderą OAKP Lublin. Będzie to też czwarty sezon extraliga.pl w Lublinie – czyli ogólnopolskiej ligi szóstek.

Przed startem nowego sezonu warto zapoznać się z ofertą rozgrywek a także ważnymi informacjami technicznymi które pomogą wszystkim uczestnikom w płynnym poruszaniu się po ligowych salonach.

W nowym sezonie zmieni się nieco warstwa medialna ligi. Oprócz sprawdzonych i popularnych transmisji live z wybranych meczów czy Magazynu Lubelskiej Extraligi na łama naszych stron wróci publicystyka w dobrym wydaniu. Kilka razy w miesiącu na stronie ligi pojawi się felieton „Okiem Prezesa”, który po paru latach wróci na nasze łamy medialne. Poruszane będą w nim tematy ligowe i okołoligowe a także omawiana będzie aktualna sytuacja w świecie piłki oraz jej bieżące problemy. Autorem tekstów będzie główno dowodzący OAKP – Damian Kuźniak. Zrezygnujemy w tym roku z zapowiedzi kolejek, które nie cieszyły się zbyt dużą popularnością. Nie zabraknie oczywiście relacji fotograficznych.

Szczególnie zachęcamy was do śledzenia i obserwowania naszego konta na Instagramie -  https://www.instagram.com/lublin_extraliga.pl/

Piłkarz Miesiąca...

Swoja dobrą grą każdy ligowy gracz pracuje na nominacje do „szóstki” kolejki. Zawodnicy którzy w danym miesiącu kalendarzowym będą w TOP6 mają szansę na tytuł zawodnika miesiąca. Po każdym miesiącu będziemy nominować trzech zawodników a wy – użytkownicy i uczestnicy rozgrywek będziecie wybierać zawodnika miesiąca, który otrzyma specjalną statuetkę oraz nagrodę rzeczową.

Ligowy Challenge...

Nie zabraknie ligowego challengu który będzie rozegrany na przełomie maja i czerwca. Odbędą się eliminacje i finały. Oczywiście szczegóły poznacie w maju na naszych stronach.

Ważne informacje o zasadach gry...

Nie zapominamy o zasadach gry. Mecze w pierwszej i drugiej lidze trwają 36 minut. 3 liga gra mecz 30 minutowy. W Pucharze gramy 24 minuty.

W każdych rozgrywkach obowiązują żółte i czerwone kartki, auty wyrzucane są rękoma zaś rzut od bramki wykonywane jest nogą z pola bramkowego.

W przypadku punktowego remisu w tabeli o wyższym miejscu w każdej z lig decyduje bezpośredni mecz lub mecze.

Warto zapoznać się także z komunikatem dyscyplinarnym po ostatniej kolejce sezonu 2018 bowiem kary przechodzą także na ten sezon

http://www.lublin.extraliga.pl/index.php?mod=Home&ac=NewsDetails&n_id=314

http://www.lublin.extraliga.pl/index.php?mod=Home&ac=NewsDetails&n_id=307

Przypominamy w tym miejscu o bezwzględnym zakazie używania wulgaryzmów na obiektach Orlik. Jest to jawne naruszenie regulaminu obiektu za które animator może wyprosić osobę poza obiekt i nie będzie ona mogła kontynuować meczu. Ponadto zawodnicy narażają się na sankcje dyscyplinarne wynikające z Przepisów Gry w Piłkę tj. rzuty wolne pośrednie lub bezpośrednie oraz kary napomnień.

 

Informacje techniczne dot. korzystania z obiektów Orlik

1. Orliki czynne są do godziny 21:00 – w tych godzinach zawierają się również godziny otwarcia szatni i pryszniców na obiekcie. Zawodnicy muszą opuścić obiekt najpóźniej o godzinie 21:01.

2. Obiekty Orlik w weekendy są czynne od godziny 12:00, dopiero po otwarciu Orlika można korzystać z boisk i szatni.

3. Uczestnicy korzystający z Orlika przy Ulicy Kunickiego są proszeni o zajmowanie parkingu od strony ulicy Dywizjonu 303 (wjazd od ul. Krańcowej). Parking po drugiej stronie jest zamykany wcześniej niż godzina 21 i występują duże kłopoty w wydostaniem się z obiektu.

4. Na obiekcie przy alejach Racławickich dozwolony jest wjazd na parking szkolny (za szlabanem), który jest dostępny dla uczestników rozgrywek na Orliku

5.  Podczas rozgrywek mecze mogą się rozpoczynać z opóźnieniem nie zależnym od organizatora. Godziny w terminarzu są godzinami planowymi na które drużyny obowiązane są stawić się do gry.

Pozostałe kwestie znajdziecie w regulaminie rozgrywek oraz wytycznych dostępnych na stronie:

http://oakp.futbolowo.pl/menu,150,151,regulaminy.html

 

 

 

 

 

 

Ostatnie wiadomości

Partnerzy

Patronat medialny

Wybierz województwo i miasto