17 MAJ 2016

Extraliga razy 9 czas podsumować kolejny ligowy weekend

EXTRALIGA

Klima-Soft - 716 Fabryka Pizzy
Pomimo tego, że był to mecz pierwszej z ostatnią drużyną w tabeli większej różnicy w poziomie gry nie było widać. Klima nie forsowała tempa zaś ekipa "numerycznych" liczyła na kontry. Oba zespoły nie stworzyły zbyt wielu klarownych sytuacji w tym meczu a o wyniku przesądziła jedna akcja w której Adam Kramarz kapitalnie przymierzył w samo okienko bramki przeciwnika. Drużyna 716 po stracie gola rzuciła się do odrabiana strat jednak nie udało się trafić do siatki. Klima znów zwycięska zaś Fabryka Pizzy zamyka tabele.
Wynik 1:0

Kozaki w Kaloszach - Syrius
Obie drużyny bez zmienników przystąpiły do tego meczu co wydatnie przełożyło się na szybkość rozgrywania akcji. W pierwszej połowie wiało nudą. Więcej emocji pojawiło się w drugiej części gry. Drużyna Marcina Kosińskiego nastawiła się na kontrataki i strzały z dystansu. To przyniosło efekt. Dwie z trzech bramek padło właśnie w ten sposób. Syrius zagrał wyjątkowo bezbarwnie w ataku, szczególnie w drugiej połowie. Kozaki choć nie forsowały tempa to zagrały szczęśliwie i z większą ochotą na wygraną. To spowodowało, że ekipa KwK zanotowała komplet punktów.
Wynik 3:0

RKS Perła - FC Dziewiątka
Obie drużyny rozpoczęły ten mecz mocno zmotywowane na osiągnięcie jak najlepszego rezultatu. Od początku Perła obstrzeliwała bramkę Michała Gdulewicza, który bronił dobrze i szczęśliwie. Dużo zmieniła sytuacja z 14 minuty gdy Marcin Piasecki nie wytrzymał nerwowo i musiał opuścić plac gry z powodu czerwonej kartki. Od tego momentu stało się jasne, że Dziewiątka będzie się bronić. Na początku drugiej połowy taktyka FC9 przyniosła efekt gdy błąd ustawienia Krzysztofa Flisa wykorzystał Maciej Grzesiński. Perła po stracie gola rozpoczęła prawdziwy szturm bramki ekipy Dziewiątki. Długo nie udawało się trafić jednak w końcówce gdy przeciwnik opadł już z sił przewaga drużyny Marcina Czopka została udokumentowana i kolejna już wygrana Perły stałą się faktem.
Wynik 3:1

OZB Tatary - Elmar
Ekipa OZB po raz drugi nie zebrała składu na mecz.
Wynik 0:3 wo.

FC Sąsiedzi - Amator Team
Choć obie ekipy do tego meczu przystąpiły w składach sześcioosobowych to większym doświadczeniem wykazała się drużyna Amator Team. Ekipa Łukasza Smolińskiego miała w tym meczu w swoich szeregach Adriana Wronę, który miał swój dzień. Jego cztery trafienia dały drużynie kolejne trzy punkty i przybliżyły Amatora do czołowej siódemki ligi w tym roku.
Wynik 1:4

TUZ Ubezpieczenia - Stenmar Lublin
"Ubezpieczyciele" za mocni dla drużyny Marcina Kępki. Strzelecki kunszt w tym meczu pokazał Marek Kołodziejczyk, który okazał się prawdziwym lisem pola karnego. Dzięki jego czterem trafieniom i pewnej postawie defensywy, którą praktycznie bezbłędnie kierował Konrad Cegiełka TUZ wrócił na zwycięską ścieżkę i zaprezentował się jak przystało na czołową drużynę ligi. Stenmarowi tym razem zabrakło kilku elementów, w których możnaby toczyć równą walkę z rywalem.
Wynik 6:3

Turcja - FC Kośminek
Obie ekipy zdawały sobie sprawę, że porażka w tym meczu może sporo kosztować. Pierwsi na prowadzenie przed końcem pierwszej połowy wyszli Turcy. Ładną akcję lewym skrzydłem przeprowadził Tomasz Belcarz i mocnym strzałem pokonał bramkarza Kośminka.  Początek drugiej części był wyrównany dopiero w 26 minucie zrobiło się ciekawie gdy fatalny błąd na przedpolu popełnił Paweł Szpinda i było 1:1. Jeszcze ciekawiej zrobiło się gdy drużyna z Kośminka wyszła na prowadzenie. To jednak trwało zaledwie 60 sekund po których znów był remis. Gdy wydawało się, że takim rezultatem zakończy się to spotkanie Turcy sprytnie wykonali rzut rożny a piłkę do bramki wpakował Krzysztof Boguta zapewniając Turcji niezwykle istotne zwycięstwo.
Wynik 3:2

2.EXTRALIGA

Undefined Team - PSCD
Drużyna Adriana Dudka odbiła się od dna i za sprawą Łukasza Barańskiego, który ukradł show pozostałym kolegom wygrała kolejny mecz w sezonie. Wspomniany już Barański w pojedynkę rozstrzygnął losy meczu pakując rywalom klasyczny pięciopak. Dodatkowo swoją cegiełkę dołożył Piotr Dankiewicz i ekipa "niezdefiniowanych" osiągnęła zacny wynik. Dla PSCD był to kolejny nieco bezbarwny mecz w którym zabrakło walki. Drużyna Konrada Wasilewskiego będzie teraz musiała zmobilizować się aby myśleć o podbudowaniu swojego konta punktowego.
Wynik 7:3

MatBud - Malagenia II
Drużyna Pawła Kępki przeszła obok meczu. Od początku do końca grając bez polotu nie można liczyć na wygraną. To skrzętnie wykorzystała ekipa "budowlanych" odnosząc wysokie, ale jak najbardziej zasłużone zwycięstwo w tym meczu. Martwić może fakt,że w końcówce nerwy poniosły zawodników obu drużyn  i sędzia musiał aż trzykrotnie sięgać po czerwony kartonik. MatBud mimo gry przez ostatnie minuty w liczebnym osłabieniu potrafił jeszcze strzelić kilka goli i dał srogie lanie Malagenii, która doznała drugiej w tym sezonie wysokiej porażki.
Wynik 7:1

SCRAP - WNWA United
Sporo kłopotu sprawiła drużyna Roberta Rzeźniczuka faworyzowanej ekipie SCRAPu. Adam Tuziemski jednak znów może z zadowoleniem spojrzeć w przyszłość bo jego zespól zaliczył kolejny komplet punktów i znacznie przybliżył się do walki o czołowe lokaty w lidze. WNWA choć powalczyło to znów musiało przełknąć gorzką pigułkę. Po tym meczu ekipa zjednoczonych jest lepsza tylko od zamykającego tabele Atletico.
Wynik 4:3

LKMP Zon Admina - KS Ruta
Choć nie wielu się spodziewało był to najlepszy mecz w drugiej lidze w tej serii. Oba zespoły postawiły na szybką i pełną polotu grę przez co był to ciekawy mecz z wieloma interesującymi akcjami. Drużyna Tomasza Maciąga wyszła na prowadzenie po strzale Mateusza Zaręby a w 16 minucie prowadzenie to podwyższył Krzysztof Bednarczuk. Gdy wydawało się,że LKMP dociągnie ten wynik do przerwy na strzał z dystansu zdecydował się Alex Krause a piłka po rykoszecie wpadła do bramki. W drugiej połowie obie ekipy atakowały jednak skuteczniejsza była drużyna Ruty. Dwukrotnie do bramki trafił Mateusz Kędzierski i dzięki temu ekipa Krzysztofa Grabowskiego włączyła się do walki o awans.
Wynik 2:3

Atletico Lublin - Sezonowcy
Słabszy okres drużyny Mateusza Kliniaka trwa w najlepsze. Tym razem kłopotu z defensywą Atletico nie mieli Sezonowcy, którzy wygrali zdecydowanie. Gdyby w ekipie Jakuba Stachyry skuteczni byli czołowi strzelcy wynik mógł być bardziej okazały. W tym meczu jednak w głównej roli występowali ci, którzy zazwyczaj wykonują tak zwaną czarną robotę. Po stronie Atletico spore kłopoty. Kolejna porażka nie napawa optymizmem. Drużyna ma zaledwie 4 oczka i zajmuje ostatnią pozycję w tabeli 2 ligi.
Wynik 2:7

Pan Waldek - Pretendenci
Michał Ungert może być po tym meczu zadowolony. Ekipa Pana Waldka wraca do gry o awans. W meczu z Pretendentami zespół grający w niebieskich trykotach pokazał się z dobrej strony. Znów formą strzelecką błysnął Grzegorz Góral, który trafiał zarówno głową jak i nogą. Pretendentów stać było tylko na jednego gola autorstwa Ireneusza Kowalskiego. Po tej porażce drużyna Łukasza Miącza zrównała się punktowo z Rutą zaś ekipa Pana Waldka do tej dójki traci zaledwie dwa oczka. Sytuacja robi się więc interesująca.
Wynik 3:1

Hello Sushi - OAKP Lublin
Lider pokonany na własne życzenie. Drużyna Grzegorza Wilczka powoli roztrwania swoją przewagę. W tym meczu ekipa lidera zagrała w okrojonym składzie pięcioosobowym co wykorzystała drużyna OAKP. Mecz z pewnością nie porywał, ale w tego typu spotkaniach istotny jest wynik a nie poziom gry. Z rezultatu mogą być zadowoleni zawodnicy OAKP. Wygrana daje spokojny oddech nad strefą spadkową. Daje też szansę na walkę o siódemkę jednak wydaje się,że OAKP raczej nie będzie myśleć o tak wzniosłych celach.
Wynik 1:2

3. EXTRALIGA

Huragan Trynitar – Z-Team

Drużyna Marcina Chmiela nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa w walce o możliwość awansu do drugiej ligi. W tym meczu ekipa grająca w niebieskich strojach była szybsza, bardziej zdecydowana i zdeterminowana. To dało trzy oczka. Huragan zaliczył druga wpadkę z rzędu i aby pozytywnie zakończyć tę rundę ekipa Artura Kwietnia musi wziąć się w garść

Wynik 2:5

LTS – MK Company

MK wróciło do „sprawdzonego” czteroosobowego składu. W starciu z LTS-em nie było mowy o jakichkolwiek pozytywach. Ekipa Huberta Raka zaliczyła w tym meczu rekord zdobytych bramek podczas jednego meczu w tym sezonie. Wynik 15 strzelonych goli pokazuje jaka przepaść dzieliła oba zespoły w tym meczu.

Wynik 15:1

Szerszeń Team – Profi Credit

Oba zespoły trochę rozczarowały bo po tym meczu spodziewaliśmy się zdecydowanie więcej. W trakcie 26 minut więcej niż dobrych i konkretnych piłkarko akcji było fauli, niesnasek i pretensji. To niestety z reguły rozbija mecz, który robi się chaotyczny. Żadna z ekip nie skorzystała z okazji i spotkanie zakończyło się remisem. W ekipie Szerszeni znów przypomniał o sobie Paweł Lizun zaś po stronie „kredytowych” w dobrej formie jest ostatnio Grzegorz Kukuryk, który wraz z kolegami będzie toczył twardą walkę o awans.

Wynik 3:3

Twarda Ekipa – KP Wicher

Zaskoczenie ? Z pewnością nie. Ekipa Wichru wraca na właściwe tory i daje jasny sygnał – walczymy o podium ligowej tabeli. W tym meczu zespół Kamila Adryjanka pokazał się z dobrej strony. Trudno to samo powiedzieć o ekipie Jacka Bamburskiego, której wychodziło niewiele. To przełożyło się na wyjątkowo bezbarwną postawę. Szczególnie przy drugiej bramce gdy Marcin Orłowski ośmieszył dwóch defensorów i bramkarza Twarda Ekipa pokazała,że w tej formie nie była w stanie wygrać. Wicher po tej wygranej jest już o krok za ekipa Szerszeni.

Wynik 0:2

Impact Tatary Team – FC Tarpan

Drużyna Impactu znów bez punktów. Tarpan zalicza trzecie zwycięstwo w lidze i oddala się od najsłabszych ekip w lidze. Samo spotkanie nie porwało swoim tempem a oba zespoły zaliczyły mnóstwo niedokładności i strat. Nieco skuteczniejsi byli zawodnicy Marka Witka i to oni okazali się o jedną bramkę lepsi. Impactowi pozostaje nadzieja na pierwszą wygraną w następnej kolejce gdy przyjdzie się mierzyć z najsłabszym MK.