30 MAJ 2016

Coraz mniej niewiadomych przed końcem rundy wiosennej

EXTRALIGA

Syrius – Elmar

Jeżeli drużyna z dolnych stref tabeli potrafi zdobyć 4 punkty z drużynami z czołowej czwórki ligi to oznacza, ze liga jest wyrównana. Te twierdzenia potwierdziła drużyna Syriusa, która ma ostatnio dobry okres. W mecz z Elmarem udało się znów zapunktować i co ważne pokazać się z dobrej strony. Ekipa Józefa Małka dwukrotnie prowadziła. Kto wie jak by potoczył się ten mecz gdyby Syrius nie stracił gola „do szatni”. A tak Elmar doprowadził do remisu już przed przerwą. Zaś w drugiej połowie szybko, bo w ciągu minuty odpowiedział na gola Mariusza Sirko na 2:1. W końcówce oba zespoły próbowały jeszcze głównie za sprawą strzałów z dystansu jednak drogi do bramki nie udało się znaleźć.

Wynik 2:2

FC Sąsiedzi – Stenmar Lublin

Po długiej nieobecności na lubelskie orliki powrócił Grzegorz Wróblewski co napawało optymizmem ekipę FCS. Dodatkowo wspomniany już zawodnik nie zapomniał jak się gra w piłkę i w 9 minucie wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie. To były jednak miłe złego początki. Stenmar już w pierwszej połowie najpierw doprowadził do remisu zaś po kilku minutach wyszedł na prowadzenie. W 18 minucie za sprawą pięknego uderzenia Kornela Reszki było już 3:1. W drugiej części gry Sąsiedzi zaatakowali jednak popełniali proste błędy w defensywie, które Stenmar wykorzystał. W efekcie czego ekipa Marcina Kępki odniosła zasłużone zwycięstwo zaś Sąsiadom pozostała walka o kolejne punkty.

Wynik 3:6

TUZ Ubezpieczenia - FC Kośminek
Drużyna "ubezpieczycieli" potwierdza swoje medalowe aspiracje. Tym razem kłopotów ekipie Mariusza Kędry nie sprawiła drużyna z Kośminka. Zespół TUZu już od początku meczu osiągnął przewagę i właściwie poza kilkoma minutami w drugiej połowie gdy kontaktową bramkę strzelił Adam Aina kontrolował mecz. Dobrą formę w tej rundzie znów potwierdził Tomasz Wnuk, który nie dość, że asystował to jeszcze strzelał zaliczając klasyczny hattrick. Ekipa grająca w zielonych koszulkach szybko odskoczyła rywalom a w końcówce potwierdziła swoją przewagę wysoko ogrywając przeciwnika.
Wynik 7:1

Syrius - FC Sąsiedzi
Drużyna Sąsiadów nie dojechała na mecz. Awaria samochodu spowodowała, że Syrius zyskał bardzo ważne 3 punkty zaś Sąsiedzi przybliżyli się do strefy dolnej siódemki w ligowej tabeli.
Wynik 3:0 wo.

Amator Team - FC Dziewiątka
Będąca w tym mecz zaledwie w pięciu ekipa Michała Gdulewicza nie mogła liczyć na dobry wynik. Amator Team wykorzystał przewagę jednego gracza i skrzętnie skorzystał z niedyspozycji rywali. Łukasz Smoliński może być po tym meczu zadowolony. Kolejne gole w lidze dołożyli: Kamil Pytka oraz Adrian Wrona. To dało wysoką wygraną i miejsce w czołowej trójce ligi. Dla Dziewiątki sytuacja robi się co raz bardziej krytyczna, brak punktów w najbliższych meczach może oznaczać bardzo niebezpieczną lokatę po rundzie wiosennej.
Wynik 6:1

Pozostałe mecze przełożone

2.EXTRALIGA

Undefined Team – Pretendenci

Kto by się spodziewał tak dobrej postawy „niezdefiniowanych” w tym meczu. Drużyna Adriana Dudka postanowiła powalczyć w końcówce rundy a w tym meczu przypomniała sobie o formie z poprzedniego sezonu. Zupełnie inaczej wyglądali Pretendenci, którzy po wysokiej wygranej nad LKMP chyba nieco frywolnie podeszli do tego meczu co się zemściło. Undefined lepiej zaczęło, już w 4 minucie Patryka Drozda pokonał Paweł Bulak i lepiej skończyło. W 31 minucie po golu Adriana Dudka zrobiło się 3:1 i pomimo trafienia kontaktowego w 35 minucie Bartosza Sareło Petendenci nie byli już w stanie odpowiedzieć. Dodatkowo w ostatnich sekundach za brzydkie zachowanie boisko z czerwoną kartką opuścił wspomniany już Drozd i ekipa Łukasza Miącza musiała kończyć zawody zaledwie w 5 zawodników.

Wynik 3:2

Hello Sushi – Sezonowcy

Choć Sezonowcy dobrze rozpoczęli to jednak nie udało im się wygrać meczu z wiceliderem tabeli. Ekipa Hello Sushi dość szybko otrząsnęła się po przestoju w pierwszych minutach i już na przerwę schodziła prowadząc. W tym dość wyrównanym meczu wcale nie było widać różnicy miejsc pomiędzy oboma drużynami a Sezonowacy jak niemal w każdym swoim meczu byli nieskuteczni. To przełożyło się na siódma porażkę w sezonie. Hello Sushi zanotowało komplet oczek i przed ostatnimi meczami jest na idealnej pozycji do zaatakowania fotel lidera ligi przed runda jesienną.

Wynik 4:2

MatBud - SCRAP
Drużyna Michała Zdybela była znów o krok od niespodzianki. „Ekologiczni” po raz kolejny już gonili wynik i w ostateczności przechylili szalę na swoją stronę. Co prawda to SCRAP wyszedł na prowadzenie gdy już w pierwszej akcji meczu to bramki trafił Krzysztof Żarnowski. Ten Wynik jednak uśpił drużynę Adam Tuziemskiego, która z minuty na minutę grała słabiej. MatBud to wykorzystał i za sprawą dwóch celnych uderzeń Piotra Banacha przed przerwą wyszedł na prowadzenie. SCRAP od początku drugiej połowy zaatakował. Najpierw do wyrównania z najbliższej odległości doprowadził Tuziemski. W 33 minucie gdy z linii pola karnego precyzyjnie uderzył ponownie Żarnowski stało się jasne,że MatBudowi będzie ciężko o dobry wynik. Ekipa "budowlnaych" nie byłą już w stanie doprowadzić do remisu. SCRAP po tym zwycięstwie nie stracił pozycji lidera tabeli.
Wynik 2:3

Atletico Lubin - WNWA United
Długo czekali zawodnicy Mateusza Kaliniaka na kolejną wygraną w lidze. Zwycięstwo przyszło w meczu w którym ekipa Atletico musiała zdobyć jakieś punkty. WNWA choć w pierwszej połowie grało nieźle i prowadziło 1:0 to już w drugiej części meczu nieco opuściło swoje loty. To wykorzystała ekipa Atletico. Dwa gole Michała Grzesiaka oraz trafienia Sebstiana Stasiaka oraz Krzysztofa Turka dały prowadzenie 4:1 którego Atletico już nie oddało. W ostatniej minucie na 2:4 trafił Paweł Szymański jednak dla ekipy Roberta Rzeźniczuka nie miało to już znaczenia. Atletico więc przeskakuje "zjednoczonych" w tabeli. WNWA pozostaje więc po tej serii na miejscu spadkowym tracąc do bezpiecznej lokaty już 4 oczka.
Wynik 4:2

3.EXTRALIGA

Szerszeń Team - Impact Tatary Team
Drużyna Kamila Grudnia gra co raz lepiej jednak jak narazie punktów to jeszcze nie przynosi. W meczu z Szerszeniem Impact przez 11 minut był na prowadzeniu jednak proste błędy oraz brak sił na całe spotkanie zadecydowały o porażce. Szerszenie wykorzystały swoje większe doświadczenie i od stanu 0:1 potrafiły przechylić szalę wyniku na swoją stronę. Wygrana 3:1 powoduje, że drużyna Zbigniewa Łubka będzie po 11 seriach w czołówce ligi i ma realne szanse na bezpośredni awans do wyższej klasy.
Wynik 3:1

Z-Team - FC Tarpan
Oba zespoły nie wytrzymały trudów pogodowych tego meczu. Będący bez zmian Z-Team prezentował się nieźle jednak gdy miał już swoje sytuacje to ich nie wykorzystywał. Tarpan grał bardzo ostrożnie i osiągnął swój cel jakim było zdobycie choćby punktu w tym meczu. Wszystkie gole to efekt działać ekipy Marcina Chmiela. Najpierw dobrym strzałem popisał się Piotr Pyszniak jednak już po chwili pecha miał Mariusz jóźwiuk, który  interweniował tak niefortunnie, że wpakował piłkę do własnej bramki. Oba zespoły podzieliły się punktami jednak ekipa Z-Team może mieć po tym meczu niedosyt.
Wynik 1:1

Huragan Trynitar - Twarda Ekipa
Drużyna Jacka Bamburskiego w bardzo dobrych nastrojach zakończyła rundę wiosenną. Tego samego nie mogą mówić zawodnicy Huragana, którzy w ostatnich tygodniach zdecydowanie obniżyli loty. "Twardziele" wypunktowali słabszego rywala i będąc zespołem o klasę lepszym nie dali mu właściwie żadnych szans na powalczenie o dobry wynik. Z pewnością dużo do drużyny tak doświadczonej jak TE wnoszą młodzi zawodnicy. W tym meczu aż 4z5 goli strzeliła właśnie młodzież. Ostatniego gola wiosną dla ekipy trafił Jacek Bamburski, który dał drużynie efektowne zwycięstwo i miejsce na podium ligowej tabeli.