07 CZE 2016

Po 12 kolejce coraz mniej znaków zapytania

EXTRALIGA

Amator Team - 716 Fabryka Pizzy
Długo wyczekiwane zwycięstwo. Ekipa Leszka Kwiatkowskiego może odetchnąć z ulgą. Po długich tygodniach oczekiwań zespół Fabryki w końcu odniósł upragnione zwycięstwo i pokonał drużynę Amatora 2:0. Oba gole padły już w pierwszej połowie. W drugiej części obie drużyny nie trafiły ani razu co zdarzyło się po raz drugi w tym sezonie.  716 miało w tej części swoje okazje ale kapitalnymi interwencjami popisywał się Jarosław Dziachan, który uratował drużynę Łukasza Smolińskiego przed wyższą porażką.
Wynik 0:2

Elmar - FC Dziewiątka
Drużyna Michała Gdulewicza z kompletem punktów. Elmar w tym meczu zagrał bezbarwnie a ekipa FC9 to szybko wykorzystała. Już w pierwszej połowie dobrze rozpoczęła mecz zyskując szybkie prowadzenie 2:0. Potem wystarczyło udanie się bronić i kontrować. To zespół Dziewiątki potrafi bardzo dobrze i udowodnił to w tym meczu. Elmar zaliczył kiepski występ i ekipa Marka Krzyżanowskiego będzie musiała w ostatnim meczu w tej rundzie pokazać, że nie bez przyczyny jest w czołówce ligi.
Wynik 0:4

RKS Perła Lublin - FC Kośminek
Po pierwszej połowie można było mówić o lekkiej sensacji. Drużyna Kośminka grała rozsądnie i szczęśliwie. Perła nie mogła wejść w mecz i była nieco zaskoczona tak dobrą postawą przeciwnika. W drugiej części wszystko wróciło do normy. Perła zaczęła wykorzystywać stworzone sytuacje i przed najważniejszymi meczami w rundzie będzie miała dobry bilans. Dla Kośminka ostatni mecz w tej rundzie zakończył się tak jak poprzednie. Wysoka porażka nie napawa optymizmem. Drużyna Jarosława Gosia powoli zmierza w kierunku 2 ligi.
Wynik 7:3

FC Sąsiedzi - Turcja
Po dobrym okresie ekipa Sąsiadów obniżyła loty. W meczu z Turcją obie ekipy nie porwały a Turcja wykazała się nieco większym ligowym doświadczeniem i minimalnie wygrała. Sąsiedzi mieli swoje okazje jednak brakowało wykończenia lub po prostu szczęścia, które w tym spotkaniu było bliżej Turcji. Ta wygrana dała ekipie Mariusza Citkowskiego oddech i zachowanie szans na ewentualny awans do czołowej siódemki
Wynik 1:2

Syrius - Stenmar Lublin
Końcówka tej rundy należy do ekipy Józefa Małka. Syrius złapał wiatr w żagle i w każdym meczu punktuje. W spotkaniu ze Stenmarem już w pierwszej części za sprawą dobrej postawy Erwina Sobiecha i Grzegorza Kamińskiego ekipa grająca w niebieskich koszulkach odskoczyła rywalowi. W drugiej połowie wystarczyło tylko utrzymać ten wynik. Choć przez kilka minut było niebezpiecznie to jednak w przekroju całego meczu Syrius był zespołem lepszym i wygrana nie może budzić żadnych wątpliwości.
Wynik 7:3

Kozaki w Kaloszach - Klima-Soft
Drużyna menadżerskiego duetu Szyszkowski-Bamburski może po tym meczu mieć do siebie spore pretensje. Prowadząc 2:0 zespół Klimy chyba został nieco uśpiony przez ekipę Kozaków, którzy w przeciągu dwóch minut potrafili doprowadzić do remisu. Ten wynik nie ostudził zapału ekipy Marcina Kosińskiego, która była o krok od dużej niespodzianki mając jeszcze w końcówce swoje szanse jednak żadna z drużyn już nie zdołała trafić do siatki rywala.
Wynik 2:2

2.EXTRALIGA

Undefined Team- Pan Waldek
Oba zespoły zostawiły dużo zdrowia na boisku i to było widać. Mecz był żywy, mało było przestojów a oba zespoły raz za razem atakowały bramkę przeciwnika. Na prowadzenie aż trzykrotnie wychodziła drużyna Michała Ungerta. Najpierw wynik otworzył Daniel Wójcikowski jednak po 14 minutach było już 1:1 a do bramki trafił Wojciech Kołtunowski. W samej końcówce tej części gry swoją drużynę na prowadzenie wyprowadził wspomniany już Ungert. Undefined w drugiej połowie zaatakowało i szybko udało się doprowadzić do remisu gdy pojedynek jeden na jeden wygrał Dawid Mazuruk. Remis utrzymał się tylko przez dwie minuty bo po chwili na 3:2 trafił debiutujący w drużynie Sebastian Szymanek. Wynik pomimo sporej liczby okazji nie uległ już zmianie choć w 36 minucie rzut karny obronił Jarosław Karpiński.
Wynik 2:3

LKMP Zon Admina - WNWA United
"Zjednoczeni" znów bez punktów. Drużyna Tomasza Maciąga wykonała kolejny krok w kierunku grupy mistrzowskiej. Zespół WNWA miał swoje szanse i przez większą część meczu toczył wyrównany bój z drużyną LKMP. "administratorzy" byli jednak skuteczności i bardziej zdeterminowani aby osiągnąć korzystny wynik. Dla drużyny Roberta Rzeźniczuka sytuacja robi się trudna. Spadek bezpośredni im nie grozi z racji odpadnięcia z ligi ekip PSCD i Malagenii jednak zanosi się że WNWA może mierzyć się w barażu o pozostanie na zapleczu Extraligi.
Wynik 4:2

MatBud - Atletico Lublin
Drużyna Mateusza Kaliniaka ciągle w grze. Wygrana nad MatBudem dała zespołowi Atletico spory bufor bezpieczeństwa nad strefą spadkową. W tym meczu nieźle zagrał po raz kolejny już Mariusz Wójcik, który trzyma w ryzach defensywę Atletico. Do tego błysk w ataku zaliczył Michał Grzesiak. MatBud w porównaniu do ostatnich spotkań zaprezentował się nieco słabiej i w tym ważnym meczu nie pokazał formy z wcześniejszych tygodni. Po tym spotkaniu oba zespoły mają po 10 punktów i są już pewne gry o utrzymanie na drugim froncie.
Wynik 3:5

Malagenia II - KS Ruta
Gwóźdź do "przysłowiowej" trumny ekipy Malagenii w tym sezonie wbiła ekipa Krzysztofa Grabowskiego. Wynik tej rywalizacji mówi sam za siebie. Zespół Ruty idzie jak burza i ma szansę znaleźć się nawet na drugim miejscu po rundzie wiosennej. Dla Malagenii był to ostatni mecz w Extralidze zakończony nie dość że słabym wynikiem to i w słabym stylu. Dyskwalifikacjia dla Krzysztofa Chilimoniuka, który wyładował swoją złość na arbitrze nie może więc dziwić. Po takim występie Malagenia zrezygnowała z dalszej rywalizacji. Ruta ma jeszcze dwa spotkania i liczyć będzie na podtrzymanie świetnej passy tej wiosny.
Wynik 0:11

Hello Sushi - SCRAP
Hitowo zapowiadający się mecz w tej serii z pewnością nie rozczarował. SCRAP obronił pozycję lidera po rundzie wiosennej. Oba zespoły zagrały nieźle jednak nie był to mecz z cyklu "super widowiska". Szczególnie w drugiej połowie sporo było walki i fauli przez co oba zespoły bramki zdobywały częściej po kontratakach niż z ataku pozycyjnego. Hello Sushi straciło już dobrą formę z początku sezonu i w końcówce rundy gra już o wiele słabiej. SCRAP w tym meczu był monolitem i włożył więcej aby wygrać co dało pozycje lidera ligi po rundzie jesiennej. Hello kończyło mecz w osłabieniu po czerwonej kartce dla Sebastiana Cieślaka, który miał spore pretensje do sędziego i musiał przedwcześnie zakończyć zawody.
Wynik 3:5

OAKP Lublin - Pretendenci
Drużyna OAKP miała w tym meczu sporo szczęścia. Pretendenci niemal przez cały mecz oblegali bramkę Zbigniewa Zabołotnego jednak ten bronił jak w transie i jak przystało na najlepszego bramkarza poprzedniego sezonu w lidze wybronił drużynie OAKP jeden punkt. Pretendenci byli mocno nieskuteczni i zanotowali remis, który powoduje, że może ich zabraknąć na podium po rundzie wiosennej. Tym bardziej, że po wycofaniu Malagenii ekipa Łukasza Miącza zakończyła już rundę wiosenną w lidze. OAKP przy dobrych wiatrach może dopłynąć do najlepszej siódemki. Czy tak będzie ?
Wynik 2:2

3.EXTRALIGA

Mecze zaległe

MK Company – KP Wicher

Drużyna MK po raz trzeci poddała mecz i tym samym wykluczyła się z dalszej rywalizacji.

Wynik 0:3 wo.

LTS – FC Tarpan

Drużyna LTSu nie miała trudnego zadania choć trzeba przyznać że FC Tarpan mocno zmobilizował się na tą rywalizację i długo utrzymywał korzystny wynik. Dopiero w drugiej połowie przypomniał o sobie Adrian Duda, który w ciągi trzech minut skompletował hattrick. Dla ekipy Tarpana był to ostatni mecz w tej rundzie i teraz mogą czekać na mecze ligi wakacyjnej. Dla LTS pozostaje jeszcze jeden mecz po którym ekipa Huberta Raka może mieć już duża przewagę nad rywalami.