Wybierz ligę

Aktualności

18 LIS 2020

Co musisz wiedzieć przed startem Lubelskiej Ligi Futsalu?

Lubelska Liga Futsalu w sezonie 2020/21 startuje już w sobotę 21 listopada. Pierwszy gwizdek o godzinie 20:00, na Hali Politechniki z pewnością nie zabraknie emocji...

SCHEMAT ROZGRYWEK

W tym sezonie drużyny mierzyć się będą w dwóch klasach rozgrywkowych. W pierwszej lidze tak jak w poprzednim sezonie czeka nas faza zasadnicza oraz późniejszy podział na grupy mistrzowską i spadkową (po 4 drużyny). Na drugim pozimie rozgrywek zagramy każdy z każdym w formacie jednej rundy. W rozgrywkach obowiązaywać będzie efektywny czas gry. W przypadku pierwszej ligi 2x12 minut zaś w drugiej 2 x10 minut.

Awans z drugiej do pierwszej ligi uzyska 3 najlepsze zespoły. Z pierwszej ligi spada 1 najsłabszy zespół.

REGULACJE I PRZEPISY GRY

Przed startem sezonu należy oczywiście pamiętać o regulaminie rozgrywek, z którym można się zapoznać klikając TUTAJ. Ponadto doszło do kilku istotnych zmian w przepisach gry. Oprócz standardowych zasad futsalowych takich jak gra z bamkarzem (bramkarz może w danej akcji tylko raz mieć piłkę przy nodze, chyba że bramkarz znajduje się  na połowie rywali lub piłka wyszła z gry lub dotknął jej rywal) warto wiedzieć, iż wykonanie autu następuje teraz TYLKO i wyłącznie z linii bocznej, natomiast znaczenia podczas wykonania rzutu nie ma już położenie stóp. Ponadto ze wznowienia można zagrać zarówno do tyłu jak i do przodu.

Ważna jest także zmiana w zakresie otrzymania czerownej kartki za pozbawienie realnej szansy na zdobycie bramki. W nowych regulacjach czerowna kartka może być pokazana gdy bramka nie jest strzeżona przez nominalnego bramkarza lub drużyna atakująca ma liczbną przewagę.

  • Od tego sezonu do protokołu meczowego można wpisać 14 zawodników oraz maksymalnie 3 osoby funkcyjne.
  • W trakcie trwania sezonu do kadry drużyny mozna dodać do 8 zawodników (dodanie następuje poprzez przesłanie stosownego wniosku)
  • W trakcie sezonu każda drużyna może przełożyć 1 mecz (wniosek o przełożenie musi wpłynąć do organizatora do środy g 22:00 lub na 72 godziny przed meczem)
  • Każda drużyna ma prawo do 1 przerwy na żądanie w meczu

PUCHAR LIGI 

Oprócz zmagań ligowych każdy zespół zagra także w pucharze ligi. W tych rozgrywkach grać będziemy w systemie play-off. Szczegóły rozgrywek przedstawione będą w odrębnym komunikacie.

NAGRODY

Zespoły z miejsc 1-3 w obu ligach otrzymają puchary i medale. Ponadto przyznane będą nagrody indywidualne (najlepszy strzelec,zawdownik, bramkarz, kierownik). W specjalnych ankietach będziemy także wybierać ligowca sezonu czy najlepszego arbitra.

MEDIALNIE W LIDZE

W ramach obsługi medialnej każda z drużyn otrzyma możliwość wykonania zdjęcia zespołowego oraz indywidualnych zdjęć profilowych na stronę ligi.

W każdej kolejce przeprowadzone będą transmisje LIVE z wybranych dwóch meczów kolejki a także na naszej stronie na portalu You Tube pojawi się skrót z jednego wybranego meczu.

Transmisje LIVE bedą odbywać się na naszym kanale You Tube lub na naszym profilu Facebook.

Prowadzone będą Fotorelacje z wybranych meczów rozgrywek.

W trakcie sezonu planowane jest publikowanie wideomagazynu ligowego (3 razy)

Po każdym miesiącu rozgrywek będziemy wybierać zawodnika miesiąca

Realacje foto oraz relacje wyników LIVE prowadzone będą na stronie www.lublin.extraliga.pl oraz na naszym profilu na Instagram.

OBOSTRZENIA PANDEMICZNE

Rozgrywki odbywają się bez udziału publiczności. Prawo wejscia na halę mają:

- organizatorzy, sędziowie, zawodnicy, osoby funkcyjne.

Zawodnicy oraz osoby funkcyjne mogą przebywać na hali tylko w okresie rozgrzewki przed meczem a także  po meczu w celu osuszenia organizmu oraz regeneracji po wysiłku fizycznym. 

Prosimy o stosowanie się do tych zapisów.

Organizator będzie zapewniał aby zachowano warunki sanitarne oraz odpowienie przestrzenie w dystansie społecznym.

 

SPRAWY ORGANIZACYJNE

Kierownikom drużyn przypominamy o dostarczeniu na pierwszy mecz rozgrywek formularza zgłoszeniowego w formie papierowej. Nie dopełnienie tego obowiazku będzie wiązało się z karami w zakresie ustalania terminarza rozgrywek.

W przypadku pytań prosimy o kontakt z organizatorami

GDZIE ŚLEDZIĆ LIGĘ 

Zapraszamy na oakplublin na portalach: FB, YT, oraz Insta

Strona rozgrywek to: www.lublin.extraliga.pl

 

 

 

 

 

 

 

Ostatnie wiadomości

Partnerzy

Patronat medialny

Wybierz województwo i miasto