14 CZE 2016

W Extralidze już wiadomo - inni poczekają... po 13 serii gier

EXTRALIGA

RKS Perła Lublin - Klima-Soft
Mecz aktualnego mistrza i wicemistrza rozgrywek miał przysporzyć sporo emocji. Z tej dużej chmury spadł jednak mały deszczyk. Klima od początku wykorzystała fakt, iż ekipa Marcina Czopka nie grała w optymalnym składzie w szczególności jeżeli chodzi o ofensywnych zawodników. Brak Solskiego, Kwiatka czy Michała Nurzyńskiego dało się szybko odczuć. Drużyna "klimatycznych" od początku narzuciła swój styl gry i zdominowała przeciwnika . Bramki były wiec tylko kwestią czasu. Perla po straci dwóch goli zupełnie spuściła z tonu. Wkradały się szkolne błędy i nieporozumienia. Klima wykorzystała te potknięcia i powiększyła przewagę zasłużenie wygrywając mecz.
Wynik 1:5

Elmar - 716 Fabryka Pizzy
Chyba dobrze, że kończy się już runda wiosenna bo ekipa Elmaru w ostatnich tygodniach obniżyła loty. To skrzętnie wykorzystała drużyna Leszka Kwiatkowskiego, która choć przegrywała 0:2 to potrafiła odwrócić losy meczu i przechylić szalę na swoją stronę. "716" przespało początek a dwie kontry Elmaru dobrze wykorzystał Tomasz Krzyżanowski. To były miłe złego początki. Elmar z minuty na minutę słabł zaś "Fabryka Pizzy" coraz mocnej atakowała. To przyniosło efekt. Nie po raz pierwszy przypomniał o sobie Rafał Pyda, którego trzy gole dały drużynie cenne zwycięstwo jednak nawet pełna pula punktowa nie pozwoliła wydostać się z dolnej połowy tabeli.
Wynik 2:3

Kozaki w Kaloszach - RKS Perła Lublin
O tym że wynik 2:0 nie daje pewności i punktów przekonała się drużyna Perły. "Piwosze" kapitalnie zagrali w pierwszej połowie i dominowali nad rywalem. Wszystko zmieniło się w drugiej części gdy Perła straciła pomysł  na grę a do tego nie mogła wykorzystać swoich okazji. Jeszcze w pierwszej połowie kontuzji nosa doznał czołowy napastnik ekipy Marcina Czopka a mianowicie Przemysław Kwiatek . To nieco wybiło z rytmu zespół Perły. Kozaki skrzętnie to wykorzystały a popisową partię w drugiej części rozgrywali Galiński i Rzążewski bez których nie byłoby tej wygranej. 3 punkty dają Kozakom możliwość włączenia się do walki o 3 pozycję w lidze.
Wynik 3:2

Amator Team - Klima-Soft
Drużyna Łukasza Smolińskiego zagrała dobrze jedynie przez pierwsze 10 minut tego meczu. Potem wróciły koszmary z poprzednich gier gdy Amator bronił się rozpaczliwie i grał jakby bez ofensywy. Klima choć straciła gola już w 24 sekundzie meczu potrafiła odwrócić jego losy. Łatwo nie było ponieważ w kapitalnej formie był broniący bramki Amatora Jarosław Dziachan, ale udało się pokonać go dwa razy. Ostatni mecz wiosny wiec dla Klimy, która po tym zwycięstwie odskakuje rywalom i może mieć przed decydującą fazą 4 oczka przewagi nad drugim TUZ-em. Amator mając zaliczkę z poprzednich spotkań będzie bił się o podium ligowej tabeli jednak tylko wtedy gdy będzie w formie ze środkowe fazy wiosny.
Wynik 1:2

FC Dziewiątka - Stenmar Lublin
Kto by przypuszczał, że w tym meczu o wyniku zadecyduje jeden gol. Oba zespoły miały swoje sytuacje jednak do sitaki udało się trafić tylko raz i to już przesądziło o końcowym rezultacie. W 17 minucie skrzydłem popędził Maciej Grzesiński i pokonał Grzegorza Brydę. Stenmar w drugiej połowie próbował zaatakować jednak nie wiele wynikało z tych ataków lub na posterunku był Michał Gdulewicz. Dziewiątka dowiozła wygraną do końca i zainkasowała trzy punkty, które mogą dać jedynie satysfakcję z dobrej końcówki rundy. Stenmar po porażce będzie miał okazję do rewanżu już na jesień. Oba zespoły zobaczymy bowiem w walce o utrzymanie.
Wynik 1:0

Syrius - Turcja
Dobra forma, ambicja walka do ostatnich kolejek i... posiłki w postaci braci Sobiechów - te oraz kilka innych elementów zadecydowało o tym, że to Syrius będzie najlepszym z beniaminków w tym sezonie i ma już pewne utrzymanie. W meczu z osłabioną i grająca zaledwie w pięciu Turcją różnica była zasadnicza. Ekipa Józefa Małka tym samym mając piorunującą końcówkę sezonu okazała się na tyle zdeterminowana na wynik, że przed startem rundy jesiennej ma spore szanse nawet na podium ligowej tabeli. Czy sam awans do czołowej siódemki będzie wystarczający czy też Paweł Rzepecki i spółka powalczą o wszystko ? Przekonamy się już we wrześniu
Wynik 10:1

FC Sąsiedzi - TUZ Ubezpieczenia
Drużyna Mariusza Kędry po tym meczu jest już pewna pozycji wicelidera ligi. Efektowna wygrana z ekipą Sąsiadów do której swoją cegiełkę dołożyło sporo zawodników "ubezpieczycieli" napawa optymizmem przed zaległym meczem z Turcją. Drużyna TUZu ma szansę na stratę tylko 4 oczek do lidera. Dla Sąsiadów ostatni mecz w tej rundzie zakończył się kiepsko. Porażka oznacza pozycję spadkową i ciężką walkę na jesień o utrzymanie się w gronie Extraligi.
Wynik 3:9

2.EXTRALIGA

OAKP Lublin - Pan Wadek
Drużyna Michała Ungerta nie dała złudzeń OAKP. Wysoki wynik to głównie zasługa dobrej postawy w drugiej połowie i braku sił w szeregach OAKP, które nie może zaliczyć tego meczu do nader udanych. Ekipa Pana Waldka po tej wygranej dzielnie trzyma się czołowej strefy tabeli. W przypadku wygranej w zaległym meczu jest nawet szansa na trzecią lokatą przed rundą jesienną. OAKP ma także zaległości których nadrobienie będzie być może miało duże znaczenie dla ewentualnego udziału drużyny w wyższej połowie tabeli.
Wynik 2:9

MatBud- WNWA United
Najwyższa wygrana WNWA w historii udziału drużyny w rozgrywkach ligowych stała się faktem. "Budowlani" grający zaledwie w piątkę nie mieli wiele do powiedzenia. WNWA punktowało rywali z zimną krwią i odniosło istotne zwycięstwo. Ta wygrana daje nadziejże, że być może na jesień uda się uniknąć meczu barażowego. Co prawda drużyna Roberta Rzeźniczuka lato spędzi na 12 pozycji jednak strata do Atletico i MatBudu będzie minimalna bo wyniesie tylko 1 punkt.
Wynik 2:11

KS Ruta - Sezonowcy
Ruta po raz kolejny demoluje rywala. Tym  razem na rozkładzie drużyny Krzysztofa Grabowskiego znalazła się ekipa Sezonowców, którzy mając przysłowiowy nóż na gardle nie podołali zadaniu i kiepsko się zaprezentowali. W Rucie znów błyszczał Patryk Paklepa dzielnie wspomagany przez Piotra Sawicza i Tomasza Arciszewskiego. Sezonowcy po porażce zadomowili się w grupie spadkowej i nie zajmą w lidze miejsca wyższego niż 8. Ruta staje się za to faworytem do awansu do Extraligi. Trzeba tylko zagrać na jesień tak jak na wiosnę.
Wynik 9:1

Hello Sushi - Atletico Lublin
Drużyna "Japończyków" nie miała kłopotu z pokonaniem Atletico, które choć ostatnio miało lepszy okres to w starciu z silnym rywalem trudniej było o jakąkolwiek zdobycz punktową. Atletico nie miało argumentów aby powalczyć o punkty. Hello Sushi bez kłopotu wygrało mecz i jest pewne pozycji w czołowej trójce ligi. W tym meczu dobre zawody rozegrał Piotr Nadulski, który strzelał i asystował. Dzielnie wspierali go w tym meczu koledzy i stąd wysoka wygrana Hello nie może dziwić.
Wynik 9:2

Undefined Team – LKMP Zon Admina

Choć spotkanie lepiej zaczęła drużyna Tomasza Maciąga to końcowe minuty mecz należały do zespołu „niezdefiniowanych”. Proste błędy i brak pomysłu na realizacje akcji ofensywnych zadecydowały o porażce LKMP. Wydaje się, że drużyna Adriana Dudka była bardziej zdeterminowana. Wygrana daje jej duże szanse na awans do grupy mistrzowskiej jednak wszystko zależy od innych drużyn.