06 WRZ 2016

1 jesienna seria pod znakiem niespodzianek

EXTRALIGA

RKS Perła Lublin – Kozaki w Kaloszach

To spotkanie lepiej rozpoczęła drużyna KwK. Od początku zespół Marcina Kosińskiego zaatakował i to się opłaciło. Po kilku minutach było już 3:0 dla druiżyny grającej w czarnych trykotach. Nie zdeprymowało to Perły. Drużyna pod kierownictwem Daniela Hulicza szybko zmieniła styl gry i dfzięki nader aktywnemu Pawłowi Nurzyńskiego przystąpiła do odsieczy. Ta już w pierwszej części gry przyniosła wyrównanie. Druga część to już dominacja „piwoszy”, którzy nie pozostawili cienia wątpliwośći co do tego komu należą się trzy punkty. W efekcie Perła strzeliła rywal;om aż 4 gole w drugiej połowie i zainkasowała komplet punktów. Kozakom pozostał duży niesmak. Po dobrym początko trzeba było przełknąć gorzką pigułkę.

Wynik 7:3

Team 71 – Syrius

Nie przesadzone były sądy jakoby Syrius był drużyną nie mającą nic do stracenia. Tak też ekipa Józefa Małka zagrała z Team 71. Zawodnicy Mariusza Kędry byli nieco zdezorientowani gdy po 11 minutach było już 2:0 dla przeciwników. Ostra gra na pograniczu przepisów i często też ryzyko związane z ewentualnymi kartkami opłaciło się. Syrius skutecznie kontrował i dobrze bronił. Team był nieskuteczy i nie mógł znaleźć sposobu na szczelną defensywę przeciwnika. Taki obrót spraw spowodował, że już w pierwszej jesiennej kolejce mieliśmy niespodziankę.

Wynik 2:4

Klima- Soft - Elmar

Zmęczona „Klima” nie podołała Elmarowi. Z pewnością udział w turnieju o Puchar Marszałaka odbił się czkawką drużynie duetu Szyszkowski- Bamburski. Ekipa Marka Krzyżanowskiego udanie rozpoczęła rundę i ograła aktualnyuch mistrzów. W pierwszej połwie oba zespoły toczyły wyrównany bój jendak już w drugiej części meczu to Elmar był świeższy i bardziej chciał. Klima grała jakby lekko na wstecznym a w ten sposób meczów nie da się wygrać. Elmar skrzętnie wykorzystał nie pełną dyspozycję rywali i osiągnął dośc niespodziewany wynik. Tak więc na inauguracje to drużyna „elektrycznych” wygrała i zainkasowała trzy punkty.

Wynik 1:3

FC Dziewiątka – FC Kośminek

Rozpoczęła się walka o utrzymanie. Drużyna Jarosława Gosia od początku postanowiła zagrać o pełną pulę. W ekipie Dziewiątki więcej persoanlnych strat niż zysków jak na razie nie wychodzi na dobre. W meczu o przysłowiowe sześć punktów to drużyna z Kośminka okazała się lepsza. O wyniku przesądziła 35 minuta w której gola decydującego o końcowym wyniku strzelił Piotr Flis. Dziewiątka jak zawsze pozostawiła po sobie dobre wrażenie jednak za efekty artystyczne punktów się nie dostaje. Wyższa nota dla Kośminka i trzy punkty dopisane do tebeli z pewnością pobudzą drużynę do dalszej rywalizacji.

Wynik 2:3

Stenmar – FC Sąsiedzi

Drużyna FCS nie zebrała się na mecz. 3 punkty dla Stenmaru. Sąsiedzi żegnają się z ligą w tym sezonie.

Wynik 3:0 wo.

2. EXTRALIGA

SCRAP – LKMP Zon Admina

To, że ta seria nie należała do faworytów pokazała już najwyższa klasa. Podobnie w drugiej lidze. Na inauguracje aktualny lider nie dał rady „administratorom” i nie zdobył punktu. Drużyna LKMP pkazała się z bardzo dobrej strony. Widać, że zespół powoli nabiera rozpędu i nie przypadkiem znalazł się w grupie mistrzowskiej. SCRAP miał sporo sytuacji jednak szwankowała skuteczność. LKMP gdy już tworzyło zagrożenie pod bramką to albo fantastycznymi interwncjami popisywał się Paweł Podsiadły lub piłka znajdowała drogę do siatki. Po 36 minutach to LKMP schodziło zwycięskie zaś ekipa SCRAPu musi wziąć się w garść jeżeli chce myśleć o triumfie w lidze.

Wnyik 1:3

Sezonowcy – Bulbazaury

Ekipa Sezonowców spokojnie rozpoczęła rywalizację w rundzie jesiennej. Rywal na początek może nie zbyt wymagajacy bo Bulbazaury to zupełny „nowicjusz” w rozgrywkach jednak najażniejsza była gra. W tej dużo lepsze wrażenie sprawiała ekipa Sezonowców. To zaowocowało dobrym wynikiem i niezłą grą. Bulbazaury z pewnością z meczu na mecz powinny sobie lepiej radziuć i z meczu na mecz będą już bardziej zgrani i groźniejsi dla następnych rywali.

Wynik 3:0

MatBud – WNWA United

Słabo sezon zainaugurowała ekipa Roberta Rzeźniczuka. WNWA nie miało nic do powiedzenia w starciu z „budowlanymi”. Drużyna Michała Zdybela udanie zrewanżowała się za porażkę wiosną i była w tym meczu zdecydowanie lepsza. Nie forsując tempa wysoko ograła rywali, którzy popełniali szkolne błędy w defensywie, które musiały skończyć się bramkami dla przeciwników. Drużyna z Wieniawy oddala się od bezpiecznej strefy i będzie musiała walczyć o uniknięcie baraży.

Wynik 6:2

Hello Sushi – Pretendenci

Ekipa Pretendentów poddała mecz. Darmowe punkty dla Hello.

3.Extraliga

LTS – Impact Tatary

Udanie jesień zainaugurowała drużyna lidera trzeciej ligi. Choć LTS grał dobrze to drużyna Impactu zaprezentowała się solidnie i nie pozwoliła na strzelecki koncert rywalom którzy byli dość nieskuteczni. Kolejne gole do klasyfikacji strzelców dołożył Adrian Duda. Impact po tym meczu może z pewnością dzielnie walczyć z każdym rywalem.

Wynik 3:1

Szerszeń Team – KP Wicher

Był to zdecydowanie najlepszy mecz tej serii. Gdyby ekipa Wichru nie przespała początku meczu to być może wynik boiskowy mółby być inny. Sam mecz pokazał, że obie drużyny będą aspirować do awansu. Szkoda tylko że drużyna Wichru wystąpiła w składzie z zawodnikiem nie uprawnionym co na szczęscie nie odebrało punktów bo w meczu ekipa Kamila Adryjanka zanotowała porażkę. Niestety organizacyjnie Wicher nie dojechał na ten mecz

Wynik 3:0 zweryfikowany (boisko 4:3)

Huragan Trynitar – FC Tarpan

Ten mecz miał przedziwny przebieg. Drużyna Huragana zaczęła mecz 5 pięcio osobowym składzie. Tarpan od 1 do 23 minuty kontrolował mecz i zasłużenie prowadził a mógł nawet wyżej. W tej feralnej minucie czerwoną kartkę za faul pozbawiajacy drużynę przeciwną realnej szansy na zdobycie bramki otrzymał Andrzej Puczkowski. Wtedy też do składu drużyny Huraganu dołączył szósty zazwonik i ekipa HT kończyła mecz z przewagą, która nie miała wpływu na wynik meczu. Tu lepsi byli zawodnicy Marka Witka.