28 WRZ 2016

SCRAP i LTS z awansami, kto mistrzem? Ciągle nie wiadomo

Extraliga

Team 71 – Kozaki w Kaloszach

Drużyna Marcina Kosińskiego w lidze jak na razie jedzie na wstecznym. W kolejnym spotkaniu ekipa KwK nie dała rady zespołowi Mariusza Kędry, który mobilizuje wszystkie siły na walkę o mistrza. Możliwości i czasu na jakiekolwiek straty punktów już nie ma więc ekipa Team'u walczy o wszystko. Co innego KwK. Ta drużyna mobilizować siły będzie na puchar, bo w lidze z taką grą nie ma czego szukać.

Wynik 6:3

Klima-Soft – Amator Team

To kolejny mecz w którym moglibyśmy mieć sensację. Gdyby Amator był skuteczniejszy mógłby wykorzystać słabszy dzień Klimy. Oba zespołu grały ambitnie i walczyły o korzystny wynik. Klima od początku meczu goniła wynik. W końcu udało się wyjść na prowadzenie 3:2 jednak drużyna Aktualnych mistrzów nie utrzymała go do końca. Amator na minutę przed końcem wyrównał i oba zespoły podzieliły się punktami.

Wynik 3:3

716 Fabryka Pizzy – Turcja

Drużyna Leszka Kwiatkowskiego jest już właściwie pewna utrzymania w lidze. Przypieczentowała to w rywalizacji z Turcją. Od początku meczu mając go pod kontrolą. Turcja w tym meczu nie pokazała się z lepszej strony. W efekcie nie miała zbyt wiele do powiedzenia i zanotowała zasłużoną porażkę.

Wynik 5:1

RKS Perła Lublin – Syrius

To spotkanie miało dramatyczny przebieg. Obie drużyny ewidentnie potraktowały ten mecz jako być może decydujący w walce o medalową lokatę. Walka na boisku często przekraczała dopuszczalne normy stąd sporo kartek, fauli a mniej konkretnych akcji. Więcej błędów po stronie Syriusa, który gdy już doprowadzał do remisu to szybko tracił korzystny wynik. Perła była skuteczniejsza i wykazała więcej doświadczenia. To zaowocowało dobrym wynikiem. Oba zespoły kończyły zawody w 5 ciu zaś po końcowym gwizdu frustracja zawodników Józefa Małka wzięła górę przez co aż dwóch zawodników będzie zmuszonych do pauzy w nadchodzącej kolejce.

Wynik 4:3

Stenmar Lublin- FC Kośminek

Zupełnie bezbarwna pierwsza połowa zadecydowała, że drużyna Stenmaru nie wygrała tego meczu. Kośminek w pierwszej części grał skutecznie w ataku i obronie. To dało efekt w postaci konkretnego wyniku. 4:0 do przerwy i ekipa Stenmaru była w lekkim szoku. W drugiej połowie drużyna Marcina Kępki zagrał o niebo lepiej. Zabrakło czasu. W efekcie Kośminek odniósł drugie zwycięstwo i matematycznie zachował szanse na utrzymanie choć realnie patrząc jest już jedną nogą w drugiej lidze.

Wynik 4:5

2. Extraliga

MatBud – Bulbazaury

Ekipa Bulbazaurów dobrze rozpoczęła mecz i po kilku minutach prowadziła już 4:1. To niestety nie dało wygranej. MatBud mozolnie w drugiej połowie odrobił straty i okazał się o jedną bramkę lepszy. Obie ekipy czeka jeszcze kilka spotkań. Bulbazaury czekać będą na pierwsze punkty w sezonie.

Wynik 6:5

SCRAP - Pan Waldek

Drużyna Adama Tuziemskiego postawiła wszystko na jedną kartę. Mecz z ekipą Pana Waldka mógł przypieczentować awans do Extraligi. Nie zabrakło emocji, goli i ciekawych akcji. To SCRAP był skuteczniejszy i bardziej chciał wygrać. W efekcie czego zanotował wygraną i zapewnił sobie awans do ligi wyżej. Pan Waldek nie zagrał źle, ale zabrakło trochę walki i ambicji aby wygrać mecz. Drużynie Michała Ungerta pozostaje walka o trzecią lokatę.

Wynik 6:3

Sezonowcy – WNWA United

Drużyna Sezonowców ma jak do tej pory rewelacyjną rundę jesienną. Od początku idzie od wygranej do wygranej. Tym razem udało się zrewanżować WNWA za porażkę z wiosny. Drużyna Roberta Rzeźniczuka była dużo słabsza i zasłużenie przegrała. To ciągle nie daje jej pewności utrzymania. Sezonowcy zajmą 8 lub 9 miejsce w lidze. O wszystkim zdecydują dwa ostatnie mecze.

Wynik 6:0

KS Ruta – Pretendenci

Choć pierwsza połowa nie zwiastowała takiego wyniku to już w drugiej Ruta zmiotła z placu gry ekipę Pretendentów. Drużyna Grabowskiego pofolgowała sobie wysoką porażkę z Panem Waldkiem i prawie w takim samym rozmiarze ograła Pretendentów. Od drużyny Łukasza Miącza powoli oddala się awans. Czas na mobilizacje i wygrywanie w przeciwnym razie będzie ciężko o promocję do wyższej ligi.

Wynik 7:1

Hello Sushi – Undefined Team

Drużyna Grzegorza Wilczka jest w kryzysie. Tym razem nie udało się sprostać ekipie Undefined, która choć w lidze już za wiele nie zwojuje to potrafi postraszyć każdy zespół. Tak było i tym razem. O wyniku przesądziła druga połowa w której najpierw udało się wykorzystać rzut karny a potem dobić rywali po kontrataku. W efekcie HS przegrało kolejny mecz i będzie mu ciężko zatrzymać 3 lokatę w lidze. Czas na mobilizację aby awans nie uciekł.

Wynik 0:2

OAKP Lublin – Atletico Lublin

Marazm Atletico trwa choć widać już pozytywne symptomy. W meczu z OAKP udało się strzelić pierwsze gole w lidze. Co prawda punktów to nie dało, ale jest iskierka nadziei przed meczem o życie z Bulbrazaurami. W ekipie OAKP świetnie spisuje się nowy nabytek. Trzy gole Radosława Szycha dały kolejne trzy punkty i drużyna „kanonierów” ciągle jest na 8 miejscu w tabeli.

Wynik 3:2

3. Extraliga

Twarda Ekipa – Szerszeń Team

W pierwszej połowie oba zespoły toczyły wyrównany bój. „twardziele mieli swoje okazje, ale strzelili tylko jednego gola. Niestety w ostatniej akcji tej części Szerszenie wyrównały. W drugiej części podmęczona ekipa Jacka Bamburskiego straciła rezon. To wykorzystała ekipa wiceliderów tabeli. W przeciągu paru minut osiągając przewagę której nie udało się zniwelować. Drużyna Szerszeni jak dotychczas kroczy od wygranej do wygranej. Czy ta seria będzie podtrzymana do końca sezonu.

Wynik 1:5

LTS – Huragan Trynitar

Drużyna Huragana znów zagrała zupełną klapę. Ekipa LTSu wykorzystała niemal każdy błąd rywala. Cóż można powiedzieć gdy przegrywa się różnica aż 12 goli. Można tylko jak najszybciej zapomnieć o takim meczu i grac dalej. LTS po tej efektownej wygranej zapewnił sobie awans do 2 Extraligi. Aby być pewnym mistrzostwa potrzeba jeszcze jednej wygranej. Tak więc śmiało można powiedzieć że w 50% poznaliśmy już mistrza 3 ligi.

Wynik 12:0

FC Tarpan – Fabryka Formy

Fabryka ciągle jest blisko, ciągle pierwsze punkty ma na wyciągnięcie ręki. Tak było i tym razem. Aż do 20 minuty prowadząc 1:0 dala sobie wbić dwa gole. Tak więc seria Tarpana bez porażki trwa w najlepsze. Gdyby ekipa Marka Witka grała tak wiosną mogłaby realnie myśleć o walce o awans a tak może tylko marzyć o ewentualnym miejscu barażowym.

Wynik 2:1

Impact Tatary – Z-Team

Po minimalnej porażce z LTS nie ma już śladu. Ekipa Marcina Chmiela zagrała niezły mecz i pokonała Impact który gra już nieco lepiej ale ciągle przegrywa. Po raz trzeci w tej rundzie notuje bowiem porażkę dwoma bramkami. Z pewnością nie wpływa to pozytywnie na morale drużyny jednak warto dodać że ekipa zrobiła postęp i śmiało możemy zaryzykować stwierdzenie że w przyszłym sezonie będzie grała dużo lepiej.